radca prawny

kancelaria w Poznaniu

Prawo autorskie Kancelaria Poznań

Jedną ze specjalizacji Kancelarii Radcy Prawnego Piotra Łatkowskiego jest prawo autorskie - Poznań. Zajmujemy się prowadzeniem spawy w obszarze prawa autorskiego oraz szeroko rozumianej ochrony własności intelektualnej. Nasz zespół doświadczonych adwokatów i prawników świadczy kompleksową gamę usług prawnych z zakresu prawa autorskiego w Poznaniu, zapewniając  klientom profesjonalną pomoc na najwyższym poziomie.

Prawo autorskie – kancelaria Radcy Prawnego Piotra Łatkowskiego


W ramach usług kancelarii KPLS oferujemy pełne wsparcie wyspecjalizowanych adwokatów i prawników, którzy posiadają bogate doświadczenie w obszarze prawa autorskiego. Działamy w oparciu o najnowsze przepisy prawa oraz sprawdzone praktyki branżowe, aby zapewnić naszym klientom skuteczną ochronę ich praw i interesów na newralgiczny gruncie praw autorskich.

Czym zajmuje się nasza kancelaria – prawo autorskie i pokrewne


Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług prawnych związanych z prawem autorskim. Nasi adwokaci i prawnicy specjalizują się w przygotowywaniu i opiniowaniu umów dotyczących praw autorskich, prowadzeniu negocjacji w sprawach spornych oraz reprezentacji klientów w postępowaniach sądowych i pozasądowych dotyczących naruszeń praw autorskich.

Adwokat – prawo autorskie. Zakres naszych działań


Prowadzenie spraw z zakresu prawa autorskiego obejmuje szeroki zakres działań mających na celu ochronę praw twórców oraz osób posiadających prawa do utworów. Obejmuje to:

  • Konsultacje i doradztwo prawne – Udzielamy klientom porad prawnych dotyczących ochrony i egzekwowania praw autorskich. Pomagamy w interpretacji przepisów prawa autorskiego, doradzamy w kwestiach związanych z umowami licencyjnymi, transferem praw autorskich oraz naruszeniami praw autorskich.
  • Przygotowywanie i opiniowanie umów – Nasza kancelaria prawna przygotowuje umowy dotyczące przeniesienia lub udzielenia licencji na korzystanie z praw autorskich. Oceniamy również umowy przed podpisaniem, aby upewnić się, że zawierają one odpowiednie zapisy chroniące interesy klienta.
  • Reprezentacja w postępowaniach sądowych – W przypadku naruszeń praw autorskich, reprezentujemy klienta przed sądami powszechnymi w sprawach o ochronę praw autorskich. Prowadzimy procesy sądowe mające na celu zabezpieczenie praw autorskich oraz dochodzenie roszczeń z tytułu naruszeń.
  • Negocjacje pozasądowe – Podejmujemy próby negocjacji z osobami naruszającymi prawa autorskie w celu osiągnięcia ugody bez konieczności prowadzenia postępowania sądowego. Negocjacje pozasądowe mogą obejmować zawarcie porozumienia w sprawie zaprzestania naruszeń oraz uzyskania odszkodowania lub rekompensaty finansowej.
  • Egzekwowanie wyroków sądowych – W przypadku uzyskania korzystnego wyroku sądowego, kancelaria KPLS  podejmuje działania w celu egzekwowania zasądzonych roszczeń z tytułu naruszenia praw autorskich, w tym dochodzenia należnych odszkodowań i rekompensat.

Prawnik – prawa autorskie? Zaufaj doświadczeniu Kancelarii Radcy Prawnego Piotra Łatkowski


Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego związanego z prawem autorskim, skontaktuj się z nami. Kancelaria Prawna Poznań, czyli Kancelaria Radcy Prawnego Piotra Łatkowskiego, oferuje także merytoryczne wsparcie w innych dziedzinach prawa:


Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Łatkowski - radca prawny

ul. Szylinga 10/3, 60-787 Poznań

tel. tel. 61 22 10 407


e-mail: kancelaria@kpls.pl

 

Szybki kontakt

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza a nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w ciągu 24h.

Imię i nazwisko:

Nr telefonu:

E-mail:

Treść wiadomości: